מהן השקעות אלטרנטיביות?

יונ 24, 2022 | השקעות | אפס תגובות

השקעות אלטרנטיביות הן אפיקי השקעה המאפשרים פיזור רחב יותר של סיכונים ותשואה גבוהה ויציבה באופן יחסי לשוק ההון. אם בעבר
תיק ההשקעות הממוצע היה מורכב ברובו מהשקעות בשוק ההון (דוגמת השקעה במניות או אג"ח), הרי שהיום, ובמיוחד לאחר משבר הקורונה, תיקי ההשקעות מחייבים לכלול בתוכם השקעות אלטרנטיביות. אלה מעניקות גידור סיכונים ראוי ומאפשרות תזרים הון קבוע ויציב. 

 

באופן כללי, נחלקות השקעות אלטרנטיביות לשני סוגים: 

  1. השקעות אקוויטי (Equity) – בהן המשקיע רוכש בעלות או אחוזי בעלות על נכס.
  2. השקעות חוב (Private Debt) – בהן המשקיע רוכש חלק מהלוואה הניתנת ליזם או בעל נכס כנגד שיעבוד על הנכס.
ספיר ברנובסקי - השקעות נדל"ן בארה"ב

השקעות אקוויטי והשקעות חוב קיימות במגוון תחומים, כאשר תחום הנדל"ן בארה"ב הינו אפיק ההשקעה הבטוח והמבטיח מביניהן.

ההגדרה של השקעות אלטרנטיביות היא רחבה למדי והיא כוללת בתוכה גם השקעה בתשתיות אנרגיה, השקעה בקרנות גידור, קרנות השקעה, השקעה בחברות טכנולוגיה או טכנולוגיה פיננסית (Fintech), ביוטק, פארמה ועוד.

השקעות נדל"ן בחו"ל

 

השקעות נדל"ן בחו"ל הן אפיק השקעה שנפתח עבור משקיעים ישראלים הודות לחברות נדל"ן המאפשרות לקבוצת משקיעים פרטיים להיכנס כשותפים לעסקה. כל זאת תמורת סכום השקעה חלקי, נמוך באופן משמעותי מעלות הנכס הכוללת. בדרך זו משקיעים מתחילים או משקיעים מנוסים יכולים להשקיע (בסכומים נמוכים יחסית) בפרויקטים בהיקפים גדולים ובנכסי נדל"ן בארה"ב, באירופה וברחבי העולם.

חברות המתמחות בהשקעות נדל"ן מאתרות נכסים אטרקטיביים בשווקים בהם המחירים נמוכים בעוד התשואה הצפויה גבוהה. ניתן לזהות זאת בשווקים רבים ושונים ברחבי העולם, אך הדוגמה הטובה ביותר לכך היא כמובן שוק הנדל"ן האמריקאי שבימים אלו רק הולך ומשגשג ומושך אליו עוד ועוד משקיעים מישראל.

 

טרנדים בעולם ההשקעות האלטרנטיביות – השקעות בנדל"ן רפואי

 

נדל"ן רפואי הוא תחום השקעה התופס תאוצה בארץ וברחבי העולם. הפריחה בתחום נובעת בחלקה ממגיפת הקורונה שהעלתה את הדרישה לרפואה פרטית. כל זאת בשל הצורך במענה מהיר ומקצועי לאור העומס בבתי החולים ובמרפאות הציבוריות. סיבה נוספת לעלייתו של נדל"ן רפואי בישראל נזקפת לזכות הביטוחים הרפואיים אשר מאפשרים לציבור הרחב לצרוך שירותי רפואה פרטית. 

משקיעים פרטיים רבים מעדיפים להכניס לתיקי ההשקעות שלהם נכסים בעלי "ערך מוסף": כאלו שיש להם זכות קיום גם בעת משבר.
נדל"ן רפואי הוא דוגמא מצוינת לנכסים שמייצרים ערך מוסף: מקומות עבודה (עבור רופאים, אחיות, עוזרי רפואה, צוות מחלקה ועוד), שירות רפואי לציבור הרחב וכיו"ב. 

אמרנו נדל"ן רפואי בעלייה, אמרנו רשת שר"פ פלוס בישראל.

שר"פ פלוס הינה רשת מרכזים רפואיים יוקרתיים בהם רופאים פרטיים
מכל תחום שוכרים מרפאות פרטיות ומעניקים שירותי רפואה מתקדמים.

 

דוגמאות לשירותים אלו הן

 

 מזכירות רפואית

 מוקד זימון תורים

 קישור למחשבי קופות החולים

 תמיכה בשיווק מקוון

 

גם בתקופת הקורונה נוכחנו לגלות כי רשת שר"פ פלוס לא רק הצליחה לשמור על ערכה, אלא שהיא גם הגדילה לעשות כאשר צמחה בשוויה הודות לערך המוסף אותו היא מספקת. זאת בהשוואה להשקעות אלטרנטיבות כמו נדל"ן משרדי שאינו מייצר פעילות סביב הנכס מלבד השכרתו.

 

היתרונות בהשקעות אלטרנטיביות

 

להשקעות אלטרנטיביות יש שלושה יתרונות עיקריים ההופכים אותן לחלק אינטגרלי בכל תיק השקעות:

 הגדלת התשואה – כיום, התשואות בשוק ההון הן נמוכות יחסית. שילוב של השקעות אלטרנטיביות מאפשרות להשיג תשואה גבוהה
יותר לתיק ההשקעות. 

 גידור סיכונים – השקעות אלטרנטיביות מאפשרות פיזור סיכונים מאוזן יותר בתיק ההשקעות, כך שבמידה וישנו הפסד באפיק השקעה אחד הוא יתקזז עם הרווח באפיק השקעה אחר. 

בעוד השקעות בשוק ההון משתנות בתדירות גבוהה בהתאם לביקוש והיצע, השקעות אלטרנטיביות עוסקות בנכסים לא סחירים, הנוטים לשמור על ערכם. בנוסף לכך, לרוב אין קורלציה בין שוק ההון לשוק הנדל"ן.

 יציבות – השקעות אלטרנטיביות בתחום הנדל"ן נחשבות לבטוחות ויציבות יותר מהשקעות בשוק ההון. התנודתיות המסחררת בשוק ההון של 2021 היווה עדות חיה לכך. 

ברוב המקרים, השקעות חוב בנכסים קיימים מבטיחות למשקיע כי גם במקרים בהם לווה מתקשה לעמוד בתשלומים להחזר ההלוואה,
יש סיכויים גדולים יותר לדחיית תשלום החוב במקום מחיקתו. כתוצאה מכך, המשקיע למעשה לא מאבד את כספו. כשמדובר בהשקעות נדל"ן בנכס קיים, הנכס תמיד יישאר בידיו של המשקיע, וכך גם ערכו. אולם במקרה שבו חלה ירידת מחירים בשוק הנדל"ן, ההיסטוריה מלמדת שאם נמתין מספיק זמן – ערך הנכס ישוב לקדמותו ואף יעלה בערכו.

 

למי מתאימות השקעות אלטרנטיביות, וכיצד יכול משקיע להיחשף אליהן

 

השקעות אלטרנטיביות מתאימות למשקיעים לטווח ארוך המכוונים להרכבת תיק השקעות מגוון ויציב. תיק השקעות שיניב תשואה גבוהה ובאותה נשימה גם יגדר את הסיכונים בכדי להימנע מהפסדים. תחום ההשקעות האלטרנטיביות דורש ניסיון ומומחיות, לכן רצוי לבצע השקעה שכזו דרך חברת השקעה המתמחה בהשקעות מסוג זה ומחזיקה ברזומה נכבד של השקעות מוצלחות. 

ניתן לקבל מידע על השקעות אלטרנטיביות מחברות העוסקות בקרנות נדל"ן, נדל"ן יזמי, פרייבט אקוויטי, קרנות חוב לנדל"ן בחו"ל,
וכן מחברות העוסקות בנדל"ן רפואי בארץ ובחו"ל.

 

השקעות אלטרנטיביות – גידור סיכונים והעלאת תשואת ההשקעה שלכם

 

בתקופה הנוכחית שבה המסחר בשוק ההון מתאפיין בתנודתיות גבוהה וריביות נמוכות, השקעות אלטרנטיביות הן דרכן של המשקיעים להעלות את תשואת ההשקעה תוך כדי גידור סיכונים מחושב. 

 

אם בעבר השקעות אלטרנטיביות היו מנת חלקם של משקיעים מנוסים בלבד, חדי-קרן בקיאים ומנוסים בשוק הנדל"ן שביכולתם להשקיע סכומים גבוהים, הרי שהיום נפתחו שערי עולם השקעות הנדל"ן גם בפני משקיעים קטנים יותר ומנוסים פחות שיכולים להיכנס כשותפים לשלל השקעות נדל"ן אטרקטיביות. 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לחברת ספיר ברנובסקי המתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל ובהשקעות נדל"ן רפואי.

ניתן ליצור קשר באתר או להתקשר לטלפון 077-7722244

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *